Motivácia

Autor: Mária Sečianska | 1.11.2012 o 23:57 | (upravené 2.11.2012 o 11:39) Karma článku: 8,47 | Prečítané:  419x

Žil raz jeden muž, ktorý mal veľmi ťažké detstvo. Jeho matka ho nevedela vychovať a s otcom nemal žiadny vzťah. Mal iba mladšieho brata, ktorý ho nasledoval na každom kroku, vo všetkych skutkoch, aj v myšlienkach mu bol verný.

Tento muž, keď bol mladý a študoval strednú školu, raz upadol do hlbokej depresie kvôli dievčaťu a nevedel ako sa z nej dostať von. Bol zúfalý, hľadal všetky možné riešenia a východiská, ktoré mladým ľuďom napadnú. A tak sa dopracoval k drogám. Dlhý čas nikto nevedel o tom, že drogy berie, ani dokonca aké. Až kým na to jedného dňa neprišiel jeho brat a skúsil to tiež. Už v tom plávali dvaja... 
Dvaja mladí muži, čo hodili celý svoj život cez palubu a čakali na smrť. Kým na to neprišla ich vlastná matka. Zlomilo ju to, pretože verila, že jej synovia majú svoj zmysel života a sú šťastní. Vyčítala si, že ich nevedela vychovať tak a byť pre nich mamou, akú si zaslúžili. Donútila ich ísť na odvykačku a oni jej sľúbili, že pôjdu.

Lenže vydržalo to krátko. Dlho bez drogy nevydržal ani jeden z nich... Jeho mladší brat v tom plával ďalej.
Kým sa starší z nich uvedomil, čo vlastne robia, začal hľadať sám seba, svoje stratené ja. Svoje túžby, ciele, sny a zrazu sa zobudil. Stále tu však bol absťák po droge. Žiaľ. 
Jedného dňa sa rozhodol s tým skončiť, nadobro. 

Po pol roku stretol jedno dievča, ktoré zmenilo jeho pohľad na svet. Zamiloval sa. Dievča ho malo veľmi rado, ale necítilo k nemu to, čo on k nej. Ukázala mu viaceré stránky života, svoj vzťah k prírode, k zvieratám. Ukázala mu ako ľahko a jednoducho sa dá žiť. Ako jednoducho sa dá milovať. Ale stále myslel iba na to, že neberie drogy a chýbalo mu to. V mozgu mu stále blikala kolonka MÁM ABSŤÁK!! MÁM ABSŤÁK!! MÁM ABSŤÁK!! VEZMI DROGU!!
Tak sa rozhodol, že jej porozpráva celý svoj príbeh, čo sa dialo a čo ho k tomu donútilo. Sedela pokojne a počúvala ho. Každé jeho slovo, ktoré povedal. To, čo sa stalo potom, vôbec nečakal, bol prekvapený. Prvýkrát niekto, kto ho naozaj počúval...Keď skončil, vstala, objala ho a povedala mu, že ho obdivuje a chápe. Žiadne slová odsúdenia a opovrhovania. Prvýkrát pocítil silu lásky, záujmu, pochopenia a porozumenia.
Kvôli dievčaťu preto nechcel na drogy myslieť, držalo ho nad hladinou, dodávalo mu potrebnú energiu na normálne fungovanie bez, bola jeho motiváciou. Už vedel, čo chce. Chcel byť šťastný, chcel si kúpiť svoj dom, oženiť sa, mať svou vlastnú rodinu, vlastné deti. 

Dievča raz spravilo niečo nečakané. Keď šli von, zobralo si von svojho kamaráta, ktorým zachytávalo rôzne postrehy v živote, rôzne momenty, rôzne činnosti- foťák!
Chlapec bol z toho úplne nadšený. Nadchlo ho to, ako dokonale dievča dokáže zastihnúť veci v tom momente, keď stlačí ten malinký gombíček na foťáku. Chcel to skúsiť. Požičala mu ho a pofotil všetko, čo videl, vyskúšal na foťáku všetky jeho funkcie a pochopil, ako to funguje.
Jedného dňa sa rozhodol, že si kúpi svoj foťák. Podporila ho, pomohla mu vybrať. A už to šlo samé, už ju nepotreboval. Fotil, fotil, fotil a upravoval fotky v počítači. Zrazu ho život začal baviť a našiel si prácu, nových priateľov, dokonca sa mu zlepšili vzťahy s matkou a bratom.

Dievča bolo šťastné, že mu pomohlo. Konečne sa mohlo venovať svojmu životu. A čas bežal neskutočne rýchlo. Zrazu si uvedomil, že dievča sa mu nevenuje a pohádali sa. Ich cesty sa rozišli. 
Po nejakom čase jej poslal pozvánku na jeho výstavu fotografií. Bola rada, že sa mu darí. Nešla tam, vedela, že ho nepotrebuje vidieť. Vytratila sa z jeho života, nenápadne a potichu,s dobrým pocitom, že mu pomohla.

 

P.S: Keď v živote niekoho stretnete, nikdy ho neodmietajte. Pretože určite existuje dôvod, prečo sa zjavil práve vo Vašom živote. Nikdy neviete, čo pre Vás môže urobiť, čo Vám môže ponúknuť. Niekedy dokonale stačí aj motivácia. Možno je to práve tá osoba, ktorú v danom momente potrebujete. Je to niečo, ako anjel, zoslaný z neba, len a len pre Vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?